Prečo sú sklovláknité tapety čoraz obľúbenejším riešením Slovákov?

V súčasnom svete interiérového dizajnu sa sklovláknité tapety stávajú neoddeliteľnou súčasťou moderného a štýlového prístupu k dekorácii stien. V tomto článku sa zameriame na ich široké využitie, rozsiahly zoznam výhod aj vysvetlenie, prečo je profesionálne tapetovanie tým najlepším spôsobom, ako oživiť váš interiér.

Výhody sklovláknitých tapiet

Sklovláknité tapety ponúkajú širokú škálu výhod, ktoré presahujú bežné tapety. Sú mimoriadne odolné voči fyzickému poškodeniu, čo znamená, že vydržia dlhšie aj v náročných podmienkach. Obrovským benefitom je, že sklovláknité tapety neabsorbujú vodu a sú paropriepustné. To z nich robí ideálnu voľbu pre miestnosti s vysokou vlhkosťou. Sú tiež odolné voči plesniam, čiže prispievajú k zdravšej vnútornej klíme. Pre alergikov je výhodou, že sklovláknité tapety neakumulujú prach a sú ľahko umývateľné. Okrem toho sú nehorľavé. Ich ekologický aspekt je ďalším plusom, pretože sklovláknité tapety sú vyrobené z recyklovateľných materiálov a neobsahujú škodlivé látky. Nemožno nespomenúť aj výborné izolačné vlastnosti, vďaka ktorým sklovláknité tapety prispievajú k energetickým úsporám. Pomáhajú pri udržiavaní stabilnej teploty v miestnosti. Ak k tomu pridáme farebnú a rozmerovú stálosť (sklovláknité tapety vám tak skoro nevyblednú a ani sa nescvrknú), ako aj fakt, že skvelo prekryjú rôzne nedokonalosti na stenách (praskliny, trhliny) –  je zrejmé, že sklovláknité tapety sú perfektnou voľbou.

Domácnosti s malými deťmi či zvieracími miláčikmi zaiste poteší správa, že sklovláknité tapety sú ošetrené špeciálnym náterom. Zaisťuje dlhoročné uchovávanie pôvodného vzhľadu a zároveň eliminuje riziko poškodenia, napríklad pri čistení tapiet od detských umeleckých diel či škrabancov. A keby niečo – sklovláknité tapety sú opakovane natierateľné.

Rozmanité využitie sklovláknitých tapiet

Sklovláknité tapety sú dostupné v mnohých farebných a vzorových prevedeniach. Zároveň sú mimoriadne flexibilné, čo umožňuje ich použitie v rôznych miestnostiach u vás doma. Ich odolnosť a ľahká udržiavateľnosť (sú umývateľné) ich robia ideálne tapety nielen do obývačiek, spální či pracovní. Sklovláknité tapety sú totiž vhodné aj do kuchýň a kúpeľní, keďže výborne odolávajú vlhkosti a vode. Dokonca sa hodia aj na chodby a do vstupných hál, kde je veľký pohyb ľudí a potreba vyššej odolnosti voči špine a poškriabaniu. Sklovláknité tapety sú univerzálne a ich využitie nie je obmedzené len na domácnosti. Ich odolnosť, dlhá životnosť a estetická variabilita sú dôvodmi, prečo sú sklovláknité tapety vhodné do rôznych priestorov. Spomenieme komerčné, obchodné a spoločenské priestory (kancelárie, obchodné centrá, hotely, átria, reštaurácie alebo kaviarne), ako aj vzdelávacie, zdravotnícke a športové zariadenia (materské a základné školy, univerzity, knižnice, nemocnice, ordinácie, fitnes centrá, tanečné štúdiá a pod.).

Prečo nechať lepenie sklovláknitých tapiet na profesionálov?

Profesionálne tapetovanie zabezpečí, že vaše sklovláknité tapety budú nalepené správne a s maximálnou pozornosťou na detail. Naši tapetári používajú špeciálne lepidlá a techniky, ktoré zabezpečia, že tapety budú perfektne priliehať k stene bez bublín alebo iných nepravidelností. To zaiste prispeje k tomu, že sklovláknité tapety budú vyzerať bezchybne a vydržia na stenách dlhé roky.

Hľadáte spoľahlivé, praktické, elegantné a estetické riešenie pre svoje steny? My v ROLIBEX HOME rozhodne odporúčame sklovláknité tapety.

Objednajte si naše služby aj vo vašom meste: