Máme pre Vás
viac ako

vzoriek na predajni

Papierové tapety

Použitie

Pri papierových tapetách sa kladie najväčší dôraz na ich motív. Majú najnižšiu životnosť a používajú sa tam, kde sa predpokladá ich životnosť 3-5 rokov. Najvhodnejšie sú do detskej izby, čomu zodpovedá aj veľká ponuka práve detských motívov pri papierových tapetách. Nájdeme medzi nimi aj jednoduché vzory, či geometrické tvary, ktoré môžeme použiť do chodby, prípadne na chalupu.

Materiál

Jednovrstvový, alebo dvojvrstvový (duplex) papier s gramážou 110-140 g/m2

Umývateľnosť

Papierové tapety neodporúčame umývať, iba ľahko pretrieť suchou látkou.

Cena

Papierové tapety patria k lacným tapetám, kde cena začína cca už od 8 € /m2

Vliesové tapety

Použitie

Vliesové tapety sú dnes najnovší druh tapety, ktoré sú moderné a tešia sa veľkej obľube medzi zákazníkmi. Vliesové tapety sa ľahko aplikujú, sú trvácne a jednoducho sa udržiavajú. Rýchlosť aplikácie je zaručená tým, že na rozdiel od papierových a vinylových tapiet sa lepidlo nanáša iba na tapetu, alebo na stenu. Majú široké použitie a podľa vyhotovenia sú vhodné do obytných miestností, aj do komerčných prevádzok.

Materiál

Jednostranne impregnovaný vlákninový materiál, ktorý je pre tapetu nosný. Je tvorený zväčšiny buničinou a textilných vlákien.

Umývateľnosť

Vliesové tapety je možné čistiť jemne navlhčenou handrou. Po očistení je potrebné tapety jemne utrieť do sucha.

Cena

Vliesové tapety majú rôzne vyhotovenie, hrúbku a povrchovú úpravu, od čoho sa odvíja aj ich cena. Je možné ich kúpiť od 6€ /m2 až po stovky eur za meter štvorcový.

Hotelové tapety

tapeta s nabytkom hotel

Použitie

Hotelové tapety sú prevažne vinylové tapety, ktoré spĺňajú náročné technické požiadavky pre použitie v namáhaných priestoroch. Musia spĺnať technické požiadavky ako požiarná odolnosť, odolnosť voči nárazu a v neposlednom rade musia byť dobre umývateľné. Tapety sú predurčené na použitie v hoteloch, kanceláriach, zdravotníckych zariadeniach, alebo v komunikačných priestoroch ako sú chodby a schodiská.

Materiál

Hotelové tapety sú vlastne vysoko odolné vinylové tapety, ktoré sú dobre umývateľné. Veľkou výhodou týchto tapiet je ich hrúbka, ktorá je dostatočná na zakrytie nerovností, trhlín, atď. 

Umývateľnosť

Hotelové tapety sú veľmi dobre umývateľné.

Cena

Hotelové tapety je možné kúpiť od 8 €/m2 až po cenu cez 100 €/m2. Cena sa odvíja hlavne od povrchovej úpravy, vzoru a doplnkou ako pozlatenie a iné.

Vinylové tapety

vinylova tapeta hneda

Použitie

Vinylové tapety majú široké možnosti použitia. Sú vyrábané z celulózy v kombinácií s umelou hmotou. Vďaka svojím vlastnostiam dosahujú životnosť až 10 rokov. Sú vhodné do všetkých priestorov a dobre odolávajú vlhkosti a oteru. Pri vinylových tapetách môžeme hovoriť aj o tom, že nie sú vďaka svojej hrúbke “studené”. Teda na dotyk trošku izolujú chlad zo steny.

Material

Vinylová tapeta pozostáva z dvoch základných vrstiev. Spodnú vrstvu môže tvoriť papierový základ, prípadne základ z netkanej textílie.  Vrchnú vrstvu tvorí vinyl, teda PVC. Táto vrstva neprepúšta vodu ani vodné pary. Váha vinylovej tapety je vyššia, preto treba pri inštalácii používať správne lepidlo.

Umývateľnosť

Vinylové tapety sa môžu čistiť navlhčenou handrou. Sú čiastočne odolné voči vode a vlhkému prostrediu. Po vyčistení treba vždy tapetu utrieť do sucha.

Cena

Cena vinylových tapiet sa bežne pohybuje od 10 €/m2, a podľa kvality a vzoru adekvátne rastie aj do sto eur za meter štvorcový.

Pretierateľné tapety

tapeta vhodna na malovanie

Použitie

Pretierateľné tapety prinášajú zaujímavú alternatívu ku klasickým tapetám. Vy si tak vyberiete tapetu s požadovaným vzorom, alebo štruktúrou, ktorú potom natriete farbou podľa vlastného výberu. Tapetu je možné taktiež párkrát pretrieť. Takže prípadne zašpinenie tapety jednoducho zatriete. Taktieť je možné premaľovať aj celú tapetu a zmeniť tak dizajn celého interiéru.

Materiál

Pretierateľné tapety majú materiálové zloženie ako vliesové tapety. Sú teda vyrábané z netkanej textílie a buničitých vlákien. 

Umývateľnosť

Tento druh tapety neodporúčame umývať ani inak čistiť pomocou žiadnej tekutiny. Prípadnú špinu je vhodné zatrieť rovnakou farbou, akou ste maľovali zvyšok tapety.

Cena

Cena pretierateľných tapiet sa pohybuje od 15 €/m2 až do sto eur za meter štvorcový.

Samolepiace fólie

zlata samolepiaca folia tapety prievidza

Použitie

Samolepiace fólie majú podľa svojho vyhotovenia veľa spôsobov použitia. Ponúkame samolepiace fólie s imitáciou dreva, alebo mramoru na dekoráciu pevných povrchov. Taktiež máme v ponuke nepriehľadné samoleipace fólie na sklo s rôznou štrukturov, ako aj jednoduché jednofarebné samolepiace fólie. 

Naša predajňa

Navštívte našu špecializovanú predajňu  

Naša realizáca

Inšpirujte sa našou prácou

zlata tapeta obyvacka prievidza
hneda tapeta drevo
zlata hneda tapeta
foto tapeta destska izba prievidza
biela vintage tapeta
tmava moderna tapeta mramor ocel